Concurs International - Arta la prescolari

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

MINISTERUL EDUCAŢIEI CERCETĂRII ŞI INOVĂRII
INSPECTORATUL ŞCOLAR JUDEŢEAN MEHEDINŢI
DROBETA TURNU SEVERIN STR.MIHAI GUŞIŢĂ NR.6


NR……….DIN…



Către,
INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEŢULUI.........................................

I.S.J.Mehedinţi şi Grădiniţele nr. 20 şi nr.3 din Drobeta Turnu Severin organizează concursul internaţional „Arta la preşcolari”, ediţia a III-a. Concursul are ca obiectiv principal valorificarea competenţelor şi abilităţilor estetice ale preşcolarilor.
Ateliere în concurs:
Desen, pictură, modelaj, activităţi practice.
Tema concursului: „Să salvăm planeta Pământ! ”.
Taxa de participare 8 lei/ lucrare.
Pot participa preşcolari cu lucrări realizate pentru oricare din atelierele sus-menţionate, care se vor aduce sau se vor trimite prin poştă , odată cu achitarea taxei de participare, pe adresa: Grădiniţa Nr.20 din Drobeta Turnu Severin, Str.Walter Mărăcineanu nr.2, nr.telefon 0252315428, persoana de contact – director Dăogaru Violeta, telefon 0749104584,cu specificarea : PENTRU CONCURSUL „ARTA LA PREŞCOLARI”
Termen limită de depunere a lucrărilor şi achitare a taxei:15.05.2009.
Tehnica de realizare a lucrărilor este la latitudinea fiecărui participant.
Vă rugăm să menţionaţi la fiecare lucrare: numele şi prenumele preşcolarului, vârsta, grupa, educatoare, grădiniţa, localitatea, judeţul, sau, după caz, ţara.







INSPECTOR ŞCOLAR GENERAL,
MARIUS VASILE SCRECIU

INSPECTOR SCOLAR DE SPECIALITATE,
CORNELIA DOINEA

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: colonelu | 16.04.2009 12:54 | 3194 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Povestea de noapte buna

Lectura suplimentara

Detasarea emotionala a parintilor

Echilibrul emotional

Comentarii (13)

0 0

16.04.2009 21:47 feliwhy

scolarii nu pot participa?

0 0

20.04.2009 10:30 comsacornelia

sper ca acest concurs sa aibe mare succes in randul prescolarilor,si as dori sa va intreb daca un exemplar din invitatie ne revine si noua la gradinita ca sa o avem ca document cum ca am participat la concurs

mult succes!

0 0

20.04.2009 15:18 colonelu - Autor

Concursul e doar pentru prescolari.

0 0

27.04.2009 13:05 laurian

PUTEM PUNE BANII CU LUCRARILE?

0 0

29.04.2009 21:50 carmen54

O sa ma simt ca la mine acasa.Frumosul oras de pe Dunare este locul nasterii mele.Voi participa si eu cu drag.Carmen54

0 0

30.04.2009 17:31 iuiu_flori

Azi am pus la posta lucrarile dar as vrea sa va intreb: daca nu ne trebuie fisa de inscriere si pe lucrari este mentionata doar gradinita si localitatea cum vom primi diplomele. Va multumesc anticipat pentru raspuns

0 0

01.05.2009 21:24 laurian

Am trimis lucrarile si banii in plic sper sa fie in regula. Multumesc!

0 0

08.05.2009 13:43 tirumarcela

Pot trimite o lucrare colectiva?Copiii au lucrat pe grupe pe suporturi A3.Astept raspuns.

0 0

14.05.2009 14:23 colonelu - Autor

Puteti trimite lucrare colective.

0 0

20.05.2009 13:38 ginacobileac

Putem trimite banii in plicul cu lucrarile? Multumesc anticipat pentru raspuns.

0 0

04.06.2009 16:26 ginacobileac

Ati putea sa-mi trimiteti diplomele pe adresa de e-mail? As vrea sa le inmanez copiilor la serbarea de sfarsit de an scolar. Va multumesc foarte mult!

0 0

11.06.2009 17:53 adriana_ed

as dori sa aflu rezultatele concursului

0 0