Jocuri educaţionale

Baloane
Adunări şi scăderi fără trecere peste ordin
Matematica Clasa a II-a

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a IV-a

Expozitie-concurs national Sarbatorile Pascale , editia a II-a , Botosani

Scoala cu clasele I-VIII Nr.2- Botosani va invita la a doua editie a concursului Sarbatorile Pascale . Concursul are avizul ISJ Botosani si CCD Botosani.

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Concursul se adreseaza prescolarilor si elevilor claselor I-VIII din toata tara . Este organizat pe mai multe sectiuni: creatii literare; desen,pictura;felicitari;oua incondeiate ; pictura pe sticla sau lemn Detalii , fisa de inscriere si Acordul de parteneriat in fisierul atasat !

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: luiminita | 27.03.2009 16:09 | 2509 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Cum eviti conflictele in familie

Comunicarea parinte - copil
Echilibrul emotional

Dintii sparti la copii

Educatie pentru sanatate

Parintii si temele copilului

Temele pentru acasa

Comentarii (23)

0 0

27.03.2009 18:34 sorinborodi

Sarbatorile pascale sunt mari generatoare de manifestari,din nefericire multe cu taxa de participare.Problemele apar mai ales daca se cumuleaza aceasta taxa cu cerinta "participarea în concurs este condiţionată de prezentarea a minimum trei ouă încondeiate".In aceasta perioada de criza pentru unii,nu inteleg de ce nu era suficient unul singur.Sau se puteau gasi alte variante,de mijloc,tinand cont ca vor fi probleme si cu expedierea lor.Vai,vai...

0 0

27.03.2009 21:58 nickocam

domnule sorin , cam multe comentarii ...fara taxa o sa primiti niste diplome pe masura...asa ca nu mai comentati la toate concursurile...

0 0

28.03.2009 09:31 iuiu_flori

Eu am trimis deja lucrarile pentru mine si colega mea. Spre sa ajunga curand. Rm. Valcea. Mult succes.

0 0

28.03.2009 12:45 luiminita - Autor

Multumesc, nickocam!... e usor sa vorbesti , sa critici ... cand trebuie sa faci efectiv ceva, atunci apar greutatile ! Pentru iuiu flori - cred ca a sosit plicul ... avem deja plicuri din Rm. Valcea ! Va multumesc tuturor !

0 0

28.03.2009 13:22 iuiu_flori

Eu cred ca nu este cazul sa ne razboim cu cine e pus pe harta. Cine nu vrea sa participe mai bine sa taca. Nu-ti baga nimeni mana in buzunar...Totul e din placere...

0 0

28.03.2009 13:38 maria_maria

Voi participa si eu la concurs impreuna cu copilasii mei. Felicitari!

0 0

28.03.2009 17:50 stefanuca

SE POATE PARTICIPA NUMAI LA UNA DIN SECTIUNI? VA MULTUMESC!

0 0

28.03.2009 17:57 luiminita - Autor

Da ! Puteti participa doar la o singura sectiune !

0 0

29.03.2009 13:44 adoro

Felicitari si mult succes. Am sa trimit cat de curand lucrarile.

0 0

29.03.2009 16:26 luiminita - Autor

Multumim ! Asteptam lucrarile copiilor !

0 0

30.03.2009 21:36 roxxana

FELICITARI PENTRU ITITIATIVA! VOM TRIMITE CATEVA LUCRARI. AM O INTREBARE. ETICHETA CU NUMELE COPILULUI ETC, TREBUIE PUSA PE FATA LUCRARII SAU PE SPATELE ACESTEIA? ASTEPT UN RASPUNS. MULTUMESC ANTICIPAT.

0 0

31.03.2009 19:01 luiminita - Autor

E de preferat sa puneti eticheta pe spate, dar nu are importanta ! Ele vor fi asezate si jurizate pe nivel de varsta, zona geografica etc.! Va multumesc ! Asteptam lucrarile copiilor !

0 0

31.03.2009 20:30 jeanette

doresc să particip la 3secțiuni dar am nelămuriri :desenul,pictura și colajul trebuie să fie scene biblice sau poate fi iepurași ,coș cu ouă,cuișori.Cum procedăm cu parteneriatul?GPP18 Botoșani au fost aici la noi la un simpozion am și parteneriat și vom veni la Botoșani dar doresc să am și cu voi!

0 0

01.04.2009 09:34 luiminita - Autor

Puteti sa trimiteti desene si cu cos de oua , iepurasi , dar sa faca referire lucrarea, in ansamblu, la traditiile specifice acestei sarbatori! Acordul il trimiteti semnat si stampilat, in doua exemplare, impreuna cu lucrarile copiilor! Noi il trimitem semnat, impreuna cu diplomele ! Va multumesc!

0 0

01.04.2009 17:57 roxxana

AM LIPIT ETICHETELE PE SPATELE LUCRARILOR. DACA VREM SA PARTICIPAM DOUA CADRE DIDACTICE DIN ACEEASI SCOALA COMPLETAM FIECARE PARTENERIATELE SI FISA DE PARTICIPARE? ASTEPT UN RASPUNS. MULTUMIM.

0 0

01.04.2009 19:22 luiminita - Autor

N-are importanta unde este lipita eticheta ! In Acord trebuie sa apara numele tuturor celor care trimit lucrari din scoala dvs. ! Se incheie un singur Acord ! In schimb , fiecare trimite propria fisa de inscriere ! Toate le puteti pune intr-un singur plic ! Va multumesc !

0 0

01.04.2009 22:28 valentina

d-le Borodi...poate va angajeaza la Carcotasi

0 0

03.04.2009 18:51 ruzalia

Daca sunteti amabili sa precizati data limita de trimitere a lucrarilor pentru concurs!

Va multumesc!

0 0

03.04.2009 20:58 luiminita - Autor

Data limita este 18 aprilie ! Dar pentru ca jurizarea se face abia pe 25 aprilie,nu este nimic daca mai intarziati putin ! Asteptam lucrarile copiilor !

0 0

10.04.2009 14:42 ioanaf

Daca suntem doi coordonatori,platim o singura taxa/lucrare sau platim dublu.

0 0

10.04.2009 21:46 luiminita - Autor

Nu, nu platiti dublu, ci o singura taxa/lucrare !

0 0

12.04.2009 09:00 balasa

Va felicitam pentru initiativa derularii acestui concurs!Va rog sa-mi spuneti banii putem sa-i punem si in plicul cu lucrari?Eu vreau sa trimit lucrarile luni dimineata si ....vreau sa stiu.Multumesc...

Sa aveti sarbatori frumoase si PASTE FERICIT !

0 0

12.04.2009 10:53 luiminita - Autor

Da , puteti ! Va multumim si va dorim si noi un PASTE FERICIT SI BINECUVANTAT!

Comentaţi