Jocuri educaţionale

Întrecerea
Folosirea parantezelor în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Testoasa
Elemente intuitive de geometrie. Forme plane
Matematica Clasa a III-a

Liliacul somnoros
Ordinea operaţiilor
Matematica Clasa a III-a

"Buchetul de flori".concurs naţional

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Concursul se adreseaza tuturor copiilor şi are ca scop stimularea şi cultivarea potenţialului artistic al elevilor prin aplicarea unor tehnici specifice artelor plastice.

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: manolemari78 | 24.03.2009 20:09 | 11752 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Efectele psihologice ale izolarii

Echilibrul emotional

Comentarii (31)

0 0

24.03.2009 22:31 deli_nico

Nu se specifica nimic in legatura cu taxa de participare(?)

Sa inteleg ca nu exista?

Tema este foarte interesanta iar activitatile practice mi-au placut intotdeauna!

Voi participa cu placere!



0 0

24.03.2009 22:40 alinatodasca

cu taxa sau fara taxa?

0 0

24.03.2009 22:55 alecsis_12

Sunt incântată de temă.Iubesc nespus de mult Delta Dunării.CONCURSUL ESTE FĂRĂ TAXĂ?

0 0

25.03.2009 08:57 manolemari78 - Autor

Concursul este FARA TAXA!Va asteptam sa participati!

0 0

25.03.2009 09:16 manuelav14

cu desene in paint se poate participa?

0 0

25.03.2009 09:18 manuelav14

scuze, acum am vazut ca e vorba de colaj..

0 0

25.03.2009 17:25 adina_76ade

ce teme se pot aborda in cadrul acestui concurs?doar colaje cu flori sau pot fi si peisaje de primavara?

0 0

25.03.2009 17:26 adina_76ade

ce teme se pot aborda in cadrul acestui concurs?doar colaje cu flori sau pot fi si peisaje de primavara?

0 0

25.03.2009 17:41 manolemari78 - Autor

Pentru o buna desfasurare a concursului,va rugam sa cititi cu atentie regulamentul de participare si sa-l respectati ! Va multumim !

0 0

25.03.2009 21:52 albertina

Sa inteleg ca lucrari de origami nu sunt bune?

0 0

26.03.2009 09:13 cri77

si eu vroiam sa merg pe origami.... sper sa fie acceptate! trimite-ti-ne raspuns!!!

0 0

26.03.2009 13:35 manolemari78 - Autor

Ne pare rau ,dar origami este diferit ca tehnica.Poate in editiile viitoare vom lua in considerare dorintele dumneavoastra.Respectam regulamentul postat!

0 0

26.03.2009 21:26 dalia_618

O SCOALA POATE PARTICIPA CU TREI LUCRARI DAR CU ELEVI DIN CLASE DIFERITE?(ESTE O SCOALA CU CLASE SIMULTANE )

0 0

26.03.2009 21:49 manolemari78 - Autor

Da,puteti participa...Va asteptam cu drag!

0 0

26.04.2009 18:20 carmen74

SE POT REALIZA SI COLAJE DIN FIRE TEXTILE SAU DOAR DIN HARTIE

0 0

27.04.2009 21:14 manolemari78 - Autor

"...tehnică de lucru colajul(diferite tipuri de hârtie şi tehnici de lucru:rupere,mototolire,pliere,decupaj,perforare,etc.)"

0 0

27.04.2009 22:27 carmen74

multumesc

0 0

05.05.2009 20:07 stronga

felicitari pentru initiativa!

ati trimis cumva prin scolile din tulcea materiale informative despre concurs?

se acorda diplome de participare?

0 0

15.05.2009 23:33 manolemari78 - Autor

Astazi,15 mai,a avut loc festivitatea de premiere a lucrarilor participante.Multumim tuturor participantilor,felicitari premiantilor!Va asteptam ca in anul 2010,luna mai,sa reintregim "Buchetul de flori"!

Unitatile scolare din Tulcea(si judet)au primit invitatii scrise prin posta.Va invitam pana pe 20 mai sa vizitati expozitia realizata in foaierul Palatului Copiilor!

Colegele coordonatoare din tara vor primi pana cel tarziu 10 iunie diplomele acordate!

0 0

26.05.2009 20:34 feliwhy

Am primit diplomele. Va multumesc pentru seriozitate.

0 0

30.05.2009 21:39 tita2008

D-na Manole,ma iertati ca va intreb,la Braila a-ti trimis diplomele sau urmeaza?

0 0

01.06.2009 08:47 sanleo

Suntem două colege din Bistrița-Năsăud ,lucrăm la aceeași școală, am trimis deodată plicul cu lucrări la concursul Buchetul de flori ,colega mea a primit diplomele, eu nu .Dumneavoastră ați trimis deja diplomele peste tot sau trebuie să mai aștept? Sper să nu rămân fără ele pentru că toată ziua mă întreabă copiii ,știind că ceilalți colegi le-au primit .Astept răspuns!

0 0

01.06.2009 17:05 iuiu_flori

Si eu la Rm. Valcea am primit diplomele. Va multumesc. Colega mea Copacel Luminita nu inca . Se poate sa mai astepte nu...Multumim.

0 0

01.06.2009 18:42 monicaadriana59

Suntem de la Rm.Valcea : Sandu Monica(inst.) Dancau Alexandrina(ed)si Diaconu Maria (inv)si nu am primit diplomele.....Ce s-a intamplat?O colega a primit si noi nu?

0 0

04.06.2009 08:48 manolemari78 - Autor

In mare parte diplomele au fost trimise.....Pentru mai multe detalii individuale,va rugam sa ne contactati telefonic!Asa cum am postat pe data de 15 mai,dilpomele se trimit pana cel tarziu 10 iunie!Va multumim pt intelegere!

0 0

04.06.2009 20:45 monicaadriana59

Bine, asteptam pana pe 10 iunie si daca este nevoie va sun apoi.La revedere.

0 0

16.06.2009 12:14 natalis

Cat mai trebuie sa asteptam sosirea diplomelor? Va multumim1

0 0

29.06.2009 16:06 laurian

A trecut si 10 iunie . Banuiesc ca pe unii i-ati uitat .Copiii au plecat in vacanta ..iar noi am muncit degeaba.

Succes in continuare cu alti colegi ..

0 0

02.07.2009 12:23 manolemari78 - Autor

Dragele noastre colege....

Ma simt datoare sa vin in completare cu unele explicatii! Noi am tratat cu mare seriozitate acest concurs...si am apreciat in mod deosebit munca copiilor! Insa,au fost colege care NU au respectat regulamentul concursului.Am primit lucrari in care au fost utilizate si alte materile decat hartia,in care au utilizat si alte tehnici decat colajul(pictura,desen)...drept pentru care....aceste lucrari NU au intrat in concurs....! Asadar...sunt convinsa ca aceste comentarii rautacioase vin doar din partea celor care nu au fost premiati...Pentru a elucida cazul...noi putem publica si o lista a tuturor celor premiati,precum si a celor care nu au respectat regulamentul(daca este cazul)!Prin acest concurs am cautata sa promovom calitatea si nu sa expediem diplome pe"banda rulanta"!Le multumim tuturor colegelor care au apreciat initiativa noastra...si va asteptam sa participati la o noua editie!

O vacanta placuta va dorim!

0 0

13.07.2009 13:55 carmen74

Am respectat toate cerintele dar nu am primit inca nimic. Va rog sa afisati lista celor premiati. va multumesc!

Vacanta placuta!

0 0

02.06.2010 13:31 maria_64

Am primit diplomele si suntem foarte fericiti,mai ales ca avem si un premiu I.Va multumim !!!!