Jocuri educaţionale

Încurcatura geografică
Harta fizică a României. Puzzle
Geografie Clasa a IV-a

Cu răţuştele la culcare
Formarea numerelor. Clasa miilor, clasa unităţilor
Matematica Clasa a III-a

Testoasa
Elemente intuitive de geometrie. Forme plane
Matematica Clasa a III-a

Concurs International de desene "Zambet de copil" editia a II-a

Scoala cu clasele I-VIII Nr. 3 Otelu Rosu Caras Severin organizeaza Concursul International de desene "Zambet de copil" editia a II-a

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

SCRISOARE METODICĂ Vă informăm că la ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 OŢELU ROŞU, jud. CARAŞ SEVERIN, se organizează în data de 1 iunie 2009 Concursul Internaţional de desene intitulat „Zâmbet de copil” ediţia a II-a. Acest concurs se adresează tuturor copiilor din şcoli generale şi grădiniţe. Concursul va avea 2 secţiuni: 1. ciclul preprimar 2. ciclul primar Lucrările vor fi realizate în format A4 (tehnica la alegere: pictură, colaj, desen) iar pe spate se scrie: numele şi prenumele elevului, secţiunea, şcoala / grădiniţa cu adresa de contact, numele cadrului didactic îndrumător. Lucrările vor fi trimise pe adresa: ŞCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 OŢELU ROŞU, str. LIBERTĂŢII, nr. 3, cod poştal 325700, jud. Caraş Severin şi vor fi expuse în cadrul unei expoziţii amenajate în centrul civic al oraşului. Un cadru didactic poate participa cu o lucrare. Taxa de participare va fi de 10 lei / lucrare (trimisă prin mandat poştal). Lucrările trimise nu vor fi returnabile. Data limită de trimitere este de 22 mai 2009. Vor fi selecţionate cele mai bune lucrări din fiecare categorie, iar elevii şi cadrele didactice îndrumătoare vor primi diplome pe adresa şcolii menţionate pe spatele lucrării. Cadrele didactice sunt rugate, ca odată cu expedierea lucrărilor, să trimită în acelaşi plic un alt plic pe care să specifice exact adresa unde să trimitem diplomele şi timbrul corespunzător expedierii. Informaţii se pot obţine la numerele de telefon 0729677010, 0745669578, d-na inst. Dorela Turcin, 0745036473, d-na Cîrstea Irina.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: vasiloni | 24.03.2009 12:12 | 2889 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Parintii si temele copilului

Temele pentru acasa

Nu-ti lasa copilul sa ramana in urma la scoala

Note mici la scoala
Metode de invatare

Tulburarea de opozitionism

Echilibrul emotional

Comentarii (13)

0 0

24.03.2009 16:04 cri77

cam mult totusi 10 lei pentru o lucrare!!!!! si plic autotimbrat pe deasupra!!!

0 0

24.03.2009 18:09 13magdutza

Am putea pune banii in plic? In felul aceasta nu am mai plati si mandatul.

0 0

25.03.2009 16:34 petronela_slavu

Am participat in ianuarie cu o lucrare la simpozionul organizat de scoala dumneavoastra si organizarea a fost la superlativ. Taxa a fost decenta, am primit diploma plasticata si cartea in care a aparut rezumatul.

Acum insa....

Imi cer scuze ca intervin, dar mi se pare cumplit de mare taxa, mai ales ca e vorba de o singura lucrare si in plus vreti si plic autoadresat. Ca sa fac o comparatie... am participat cu trei lucrari la un concurs la Vatra Moldovitei, taxa a fost tot 10 lei. Elevii au primit diplome cartonate si lucioase, plicul si timbrul de 3 lei a fost cumparat de organizatori tot din acei bani si in plus am primit si un CD cu toata activitatea. In conditiile in care pe net sunt multe concursuri fara taxa, trebuie sa fii tare disperat ca sa platesti 10 lei taxa (pentru una bucata lucrare!!!)+1 leu cele doua plicuri+6 lei timbrele+ cat se mai plateste pentru trimiterea mandatului.... MULT!!

0 0

25.03.2009 17:11 vasiloni - Autor

Se pot trimite banii in plic, dar nu raspundem de siguranta lor.

0 0

25.03.2009 20:58 varzaru_adela

Bravo fetelor, va felicit. Cele nemultumite nu sunt obligate sa participe! De cand taxa se negociaza???? Aveti idee ce inseamna sa organizezi un astfel de concurs sau sa realizezi diplomele...cat costa ele???

0 0

25.03.2009 21:14 landis28953

O diplomă color pe carton costă 0,8 lei.Taxa e prea mare.Am participat la concursuri cu taxa de 10 lei pentru 3 lucrări,fără să mai plătim şi plicul.

0 0

26.03.2009 00:22 carollina

Felicitari pentru initiativa.

In cazul in care o lucrare nu e premiata,se trimit si diplome de participare? niculina10

0 0

27.03.2009 19:32 vasiloni - Autor

Daca o lucrare nu va fi premiata, veti primi diploma de participare.

0 0

30.03.2009 14:59 anca21

Se pot trimite si mai multe lucrari, sau doar una?

0 0

01.04.2009 20:31 dragoiu

La inceputul anului scolar am comentat la mai multe concursuri care aveau taxa mai mare ca pentru un simpozion. Mai multa lume a comentat,in scurt timp au aparut multe concursuri fara taxa. Multe de tot! Asa ca ,chiar trebuie sa fii tare disperat ca sa dai atatia bani!La noi in judet ,aceste concursuri nu se puncteaza,fetelor!(Buzau). Indiferent cate premii ai,la aceste concursuri, ai un singur punct(intra la alte concursuri-maxim un punct). Atunci,voi participa numai la cele fara taxa,de dragul copiilor!Ca si la acelea te costa ceva bani.................

0 0

30.04.2009 16:09 gaby_geaman

CORECT!!!!!!!!!!!!!

0 0

29.06.2009 16:09 laurian

Multumim ! Putin dar calitate! Succes !

0 0

03.04.2013 22:58 csap_loga3

Sincer, eu am participat la acest concurs, la ambele editii si sunt foarte multumita! Bravo organizatorilor!

Comentaţi