Jocuri educaţionale

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

Provizii
Factor comun
Matematica Clasa a III-a

Testoasa
Elemente intuitive de geometrie. Forme plane
Matematica Clasa a III-a

CONCURS INTERNATIONAL DE REBUSURI IN LIMBA ENGLEZA

SCOALA NR 1 DEJ LANSEAZA EDITIA A II-A A CONCURSULUI INTERNATIONAL DE REBUSURI IN LIMBA ENGLEZA-5.MAI.2009

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

EDITIA A II-A A CONCURSULUI INTERNATIONAL ONLINE DE REBUSURI IN LIMBA ENGLEZA SE VA DESFASURA IN PERIOADA 15-APRILIE-30 MAI 2009 LA DEJ, CU PARTICIPAREA UNOR SCOLI DIN ITALIA, SPANIA SI FRANTA.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: emilia67 | 15.03.2009 19:20 | 4933 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Dintii sparti la copii

Educatie pentru sanatate

Parintii si temele copilului

Temele pentru acasa

Nu-ti lasa copilul sa ramana in urma la scoala

Note mici la scoala
Metode de invatare

Comentarii (34)

0 0

16.03.2009 13:36 hrodica

Buna ziua!

Va rog sa-mi spuneti la ce sectiune se pot inscrie elevii de clasa a V-a care sunt in primul an de studiu la limba engleza (limba engleza este limba 2).

Va multumesc anticipat!

O zi buna!

0 0

16.03.2009 14:20 emilia67 - Autor

Elevii de clasa a V-a aflati in primul an de studiu se vor inscrie la nivelul I.

0 0

16.03.2009 15:03 maco_ica2006

As dori sa stiu daca acest concurs consta doar in rezolvarea rebusurilor si trimiterea lor la adresa specificata.Va multumesc.

0 0

16.03.2009 15:27 emilia67 - Autor

Da, rezolvari de rebusuri, sunt propuse 5 pe fiecare sectiune cu tematica diversa, anul trecut a fost alimentatie sanatoasa.

0 0

16.03.2009 19:51 happiness

Nu se intelege prea bine din regulament,si mi se pare important,in ce consta de fapt concursul.Detaliile conteaza.Cate rebusuri trebuie completate,daca se completeaza individual sau in echipa,daca exista o tematica anuntata dinainte.Ar fi interesant acest concurs daca am sti mai multe amanunte.

0 0

16.03.2009 19:52 happiness

Nu se intelege prea bine din regulament,si mi se pare important,in ce consta de fapt concursul.Detaliile conteaza.Cate rebusuri trebuie completate,daca se completeaza individual sau in echipa,daca exista o tematica anuntata dinainte.Ar fi interesant acest concurs daca am sti mai multe amanunte.

0 0

16.03.2009 20:31 emilia67 - Autor

Concursul este individual, sunt cate 5 rebusuri pe fiecare nivel, se rezolva in data stabilita de catre organizator, 5 mai, se trimite rezolvarea rebusului prin fisier atasat.

Colegii care au participat anul trecut au organizat concursul in cabinetul de informatica, depinde de numarul de copii, dotari, specificul scolii si organizatorul din scoala.

0 0

16.03.2009 20:32 emilia67 - Autor

Tematica este din programa scolara.

0 0

16.03.2009 20:33 emilia67 - Autor

Profesorii au de muncit, dar satisfactia elevilor e mare, sper ca si a dumneavoastra in final.

0 0

16.03.2009 21:21 rbolbos

Am asteptat cu nerabdare aceasta editie deoarece la prima am obtinut multe premii I.Speram in aceeasi corectitudine din partea juriului.

Spor la munca organizatorilor si succese tuturor concurentilor !

0 0

16.03.2009 21:43 emilia67 - Autor

Multumim de feed-back,va uram succes!

0 0

17.03.2009 09:06 mns

Nu ne-ati putea posta un exemplu de rebus pt a-l incerca cu elevii la clasa? (nivel avansat)S-ar putea inscrie mai multi elevi daca ar vedea exact despre ce ar fi vorba! Multumesc!

0 0

17.03.2009 14:52 emilia67 - Autor

bineinteles, insa ma gandesc unde sa le plasez fiind prin fisier atasat, o sa decidem si anuntam ulterior.

0 0

17.03.2009 20:20 mns

Nu merge pus in acelasi document cu regulamentul?

0 0

18.03.2009 08:18 mihaela03

Nu am înţeles prea bine, trimiteşi dumneavoastră rebusurile?

0 0

18.03.2009 08:19 mihaela03

Erata: trimiteţi

0 0

18.03.2009 08:22 mihaela03

Trimiteţi dumneavoastră rebusurile care urmează sa fie rezolvate de elevi?

0 0

18.03.2009 08:23 mihaela03

Erata: trimiteţi

0 0

18.03.2009 08:23 mihaela03

Nu am înţeles prea bine, trimiteşi dumneavoastră rebusurile?

0 0

18.03.2009 14:00 emilia67 - Autor

Da, noi trimitem rebusuri create de colegele noastre si elevii le dezleaga, in cursul saptamanii urmatoare o sa trimitem rebusurile de anul trecut pentru a le vizualiza si rezolva cu elevii ca exercitiu.

0 0

21.03.2009 12:35 allyna2008

se pot trimite pentru fiecare sectiune cate 2-3 copii?sunt prea putini?

0 0

21.03.2009 12:40 allyna2008

si daca se studiaza din clasa a v-a limba engleza,atunci alevii din clasele V-VI se vor incadra la ''nivel incepator''si cei din clasele VII-VIII la ''nivel mediu''?multumesc!

0 0

22.03.2009 21:37 emilia67 - Autor

Da, ati dedus corect, trebuia sa mentionam in regulament acest fapt, ori noi avand engleza prima limba la toate clasele nu ne-am mai gandit si la celelalte posibilitati. Va asteptam sa participati tinem legatura.

0 0

22.03.2009 21:39 emilia67 - Autor

In legatura cu numarul copiilor nu e nici o problema, poate fi si unul singur daca acesta doreste, nu avem conditionari de genul acesta.Ne refeream la diplomele profesorilor si invatatorilor care se implica in organizarea unor grupuri mari de elevi.

0 0

24.03.2009 20:06 mns

Asteptam rebusurile!!!:)

0 0

24.03.2009 21:24 emilia67 - Autor

Imi cer scuze de intarziere dar am fost plecata la bucuresti cu probleme tip invatamant.

0 0

25.03.2009 15:02 emilia67 - Autor

Am postat rebusuri de anul trecut aseara astept sa apara pe site.

0 0

26.03.2009 21:18 mns

Cam in cat timp apar documentelepe site?

0 0

26.03.2009 21:22 emilia67 - Autor

la profil materialele apar ca fiind postate dar nu le gasesc, va rog sa imi scrieti pe concursrebus@yahoo.com si le trimit prin atasament

0 0

26.03.2009 21:23 emilia67 - Autor

Ar mai fi solutia sa le postez la discipline, dar tot o sa dureze un timp

0 0

26.03.2009 21:23 mns

Cam in cat timp apar documentelepe site?

0 0

26.03.2009 21:43 mns

Cam in cat timp apar documentelepe site?

0 0

26.03.2009 21:45 mns

Scuze, am dat refresh si mi-au postat iar intrebarea!!!

0 0

28.03.2009 13:28 emilia67 - Autor

Am verificat, din pacate nu au intrat, nu stiu de ce, chiar daca e mai dificil, scrieti-mi pe mail, deja am trimis la doua colege prin fisier

Comentaţi