Jocuri educaţionale

Liliacul somnoros
Ordinea operaţiilor
Matematica Clasa a III-a

Baloane
Adunări şi scăderi fără trecere peste ordin
Matematica Clasa a II-a

Duelul primăverii
Probleme care se rezolvă prin 1-2 operaţii
Matematica Clasa a II-a

CONCURS JUDEŢEAN "SĂNĂTATE LA SUPERLATIV"

Şcoala "Iordache Cantacuzino" Paşcani organizează Concursul judeţean "Sănătate la superlativ", ediţia I, mai 2009, cu avizul I.S.J. Nr.169 /02/2009

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Activităţi prevăzute în cadrul acestei acţiuni: • Expoziţie – concurs cu lucrări plastice, având ca temă : Trei moduri de a ne menţine sănătatea – destinată elevilor claselor I-IV şi preşcolarilor de grupă pregătitoare ( cu participare indirectă)- înscriere: 16 martie - 3 aprilie; • Concurs pe acţiuni sportive „Sănătate la superlativ”– adresat elevilor claselor I-IV ( cu participare directă )- înscriere 27 aprilie - 15 mai; Toate amănuntele despre concurs, inclusiv fişele de înscriere sunt prezentate în fişierul ataşat.

Învăţământ primar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: mihaelaciobanu71 | 15.03.2009 15:47 | 1401 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Parintii si temele copilului

Temele pentru acasa

Nu-ti lasa copilul sa ramana in urma la scoala

Note mici la scoala
Metode de invatare

Tulburarea de opozitionism

Echilibrul emotional

Comentarii (18)

0 0

15.03.2009 22:41 scoutyteacher

Felicitari pentru idee. Exista si o taxa de participare?

0 0

16.03.2009 11:39 mihaelaciobanu71 - Autor

Nu se percepe taxă de participare.Cheltuielile vor fi acoperite din sponsorizări.

0 0

16.03.2009 16:18 manuelav14

putem participa cu desene in paint(realizate la calculator)?

0 0

16.03.2009 17:24 mihaelaciobanu71 - Autor

Pentru expoziţie se cer lucrări plastice, deci vor fi realizate în acuarela, guaşe, ceracolor,....

0 0

16.03.2009 21:49 manuelav14

dar si cele desenate in paint se pot scoate la imprimanta, deci ar putea fi adaugate la expozitie. dar daca nu se poate, asta e.

0 0

16.03.2009 22:49 sorinborodi

mihaelaciobanu71 :

"Nu se percepe taxă de participare. Cheltuielile vor fi acoperite din sponsorizări."

Felicitari pentru efortul de a gasi sponsori.Imi imaginez ca nu e usor.Cu atat mai laudabil e gestul.

0 0

20.03.2009 22:58 florea_ioana

se pot realiza lucrari cu aplicatii practice, colaje sau imbinari de materiale si tehnici folosite de catre prescolari?

0 0

21.03.2009 07:34 mihaelaciobanu71 - Autor

doar lucrări plastice realizate în acuarelă, guaşe, ceracolor....

0 0

21.03.2009 15:24 caty64

Pot participa si prescolari din alte judete?

0 0

21.03.2009 15:43 mihaelaciobanu71 - Autor

poate participa oricine doreşte

0 0

26.03.2009 21:35 roxana

felicitari pentru perseverenta! mai ales ca se desfasoara fara taxa.

0 0

26.03.2009 21:45 dalia_618

NOI AM TRIMIS DEJA CATEVA LUCRARI SPER SA VA PLACA........

0 0

27.03.2009 15:16 mihaelaciobanu71 - Autor

Cu siguranţă vor fi apreciate toate lucrările la adevărata lor valoare.

0 0

30.03.2009 21:32 dalia_618

Lucrarile de la Sc.Primara Pischinti Jud.Hunedoara au ajuns?Va multumesc!

0 0

30.03.2009 23:02 mihaelaciobanu71 - Autor

Au ajuns.

0 0

03.05.2009 11:52 dalia_618

cand o sa primim rezultatele de la concurs?dar diplomele?

0 0

23.05.2009 22:18 dalia_618

De ce nu ne dati nici un raspuns?Oare am fost pacaliti?

0 0

12.06.2009 17:47 dalia_618

Multumim pentru diplome

Comentaţi