Jocuri educaţionale

Baloane
Adunări şi scăderi fără trecere peste ordin
Matematica Clasa a II-a

Podul
Adunarea şi scăderea fracţiilor cu acelaşi numitor
Matematica Clasa a IV-a

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a IV-a

Concurs naţional "Salvaţi Planeta Pământ!", Turda, jud. Cluj, 22 aprilie 2009

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

SECŢIUNI DE PARTICIPARE 1. PARADA MODEI – vor fi prezentate creaţii de modă, confecţionate cu materiale din natură şi materiale reciclabile. 2. EXPOZIŢIE DE LUCRĂRI – vor fi expuse lucrări confecţionate cu materiale din natură şi materiale reciclabile. SUBSECŢIUNI: a) Colaje b) Obiecte decorative Cadrele didactice pot participa la secţiunea „Expoziţie de lucrări”, atât cu lucrări realizate de copii cât şi cu lucrări personale. GRUPURI ŢINTĂ:  Copiii din grădiniţe;  Cadrele didactice din grădiniţe.

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: dany79 | 06.03.2009 22:59 | 1812 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Tipuri de joaca

Jocuri de grup
Jocuri si jucarii

Comentarii (8)

0 0

12.03.2009 21:14 getabu

vreau sa stiu daca se pot trimite si fotografii cu costume confectionate din din materiale refolosibile

0 0

13.03.2009 10:56 dany79 - Autor

Pentru această ediţie nu am luat în calcul şi o asemenea variantă. Ideea este foarte bună şi cu siguranţă la următoarele ediţii va exista şi o secţiune de fotografii. Secţiunea "Parada modei" din acest an este pentru toţi cei care doresc să participe direct cu creaţii de modă, dar mai mult pentru cei din judeţ având în vedere distanţa de deplasare.

0 0

13.03.2009 21:17 getabu

multumesc pt. raspuns..imi pare rau ca nu pot participa as fi prezentat niste costume f. frumoase ( sunt din bacau, distanta este mult prea mare)

0 0

15.03.2009 10:39 dany79 - Autor

Mulţumim şi noi pentru dorinţa de a participa şi ne pare rău că de data aceasta nu se poate.

0 0

16.03.2009 19:10 bertini

O sa participam si eu si Stanca cu cea mai mare placere! Felicitari pentru acest proiect! Mult succes si toate cele bune!

0 0

16.03.2009 20:44 dany79 - Autor

Mulţumim pentru aprecieri şi vă aşteptăm cu drag.

0 0

23.04.2009 20:14 bertini

A fost minunat! Lucrarile adunate impreuna la expozitie au fost deosebite!Atata imaginatie si creativitate la cadrele didactice din toata tara nu mi-as fi inchipuit!Iar parada modei la fel! Meritati un 10 cu felicitari toata echipa si abia astept editia a II-a!

0 0

23.04.2009 23:37 dany79 - Autor

Aprecierile dumneavoastră răsplătesc efortul depus de întregul colectiv pentru asigurarea reuşitei acestei prime ediţii şi ne oferă încredere pentru organizarea următoarelor. Vă mulţumim pentru participarea directă şi pentru cuvintele frumoase adresate din inimă şi vă aşteptăm cu drag şi la următoarele ediţii!