Jocuri educaţionale

Fagurele
Noţiunea de fracţie
Matematica Clasa a IV-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Ispita fructelor
Ordinea operaţiilor şi folosirea parantezelor rotunde în exerciţii
Matematica Clasa a III-a

Concurs national de proiecte "Nonviolenta in mediul scolar"

Concurs national cuprins in CAEN 2009

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Va invitam sa contactati inspectorul educativ din judetul dvs., pentru a va inscrie proiectele in concursul national organizat de Inspectoratul Scolar Judetean Mures si Consiliul Judetean Mures al Elevilor. In atasament veti gasi Regulamentul concursului, iar alte detalii, in presa locala mureseana: http://www.citynews.ro/mures/stiri/din-oras+10/concurs-national-de-proiecte-nonviolenta-in-mediul-scolar+36162/ Regulamentul mai poate fi citit si pe blogul educativ.blogspot.com Asteptam cu interes inscrierile !

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: educativ2 | 16.02.2009 21:20 | 2077 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Bucuria de a fi parinte

Echilibrul emotional

Comentarii (8)

0 0

17.02.2009 07:43 lilisor_adr

nicio taxa?

0 0

17.02.2009 19:04 arad_1966

Pot participa si elevi din ciclul primar- cls. a III/a ?

0 0

17.02.2009 19:17 grigore_geta

Adesta este un proiect foarte serios si important!

Felicitari si succes! Sa speram ca impactul asupra elevilor va fi pe masura ideii si stradaniei!

0 0

19.02.2009 09:37 educativ2 - Autor

Inspectoratele scolare judetene si palatele copiilor din fiecare judet vor primi invitatii oficiale pentru toate concursurile cuprinse in CAEN 2009, gazduite in judetul Mures. Regulamentele valabile pentru concursuri si fisele de inscriere vor insoti aceste invitatii. De asemeni, invitatiile vor fi publicate pe site-ul ISJ Mures, la adresa www.edums.ro.

inspector educativ ISJ Mures,

prof. Felicia Stela Ionescu

0 0

19.02.2009 09:40 educativ2 - Autor

Concursurile din CAEN sunt, de obicei, finanate de MECI sau organizatorii realizeaza parteneriate si cntracte de sponsorizare. Ca urmare, "taxele de participare" nu si-ar avea locul decat daca actiunea nu ar fi finantata de nimeni. Pentru concursurile cuprinse in CAEN, ISJ-urile deconteaza deplasarea elevilor si a profesorilor insotitori.

0 0

19.02.2009 09:45 educativ2 - Autor

Intrucat avem doua sectiuni, adica una pentru proiecte provenite din gimnaziu, alta pentru proiecte provenite din licee, nu excludem posibilitatea ca prichindeii dintr-a treia sa aiba o participare de succes. Totul e c proiectul sa fie gandit si realizat de ei, mai mult de ei, decat de educatorii care-i inconjoara cu drag. Deci, participarea este deschisa tuturor. Dupa selectie, vor participa insa la etapa finala doar proiectele premiate.

Va pot tine la curent asupra inscrierilor, fie pe adresele de email precizate in regulament, fie prin site-ul ISJ Mures www.edums.ro, fie aici, fie pe blogul educativ.blogspot.com.

Va asteptam cu drag !

inspector educativ ISJ Mures,

prof. Felicia Stela Ionescu

0 0

26.02.2009 20:23 tita2008

Sa nu va suparati ,ca indraznesc, sa va intreb ceva:oare atunci cand v-ati gandit sa abordati acest aspect al realitatii cotidiene, v-ati gandit ca si noi educatoarele ne confruntam cu probleme vis a vis de violenta in coportament,limbaj si relatii interpersonale?Pacat ca noi cei care lucram in invatamantul prescolar nu avem acces la o actiune atat de interesanta1Sau poate...?Oricum...va uram SUCCES!

0 0

12.05.2009 21:10 deea1608

Ma numesc Condrat Andreea,si sunt din judetul Maramures,mai exact Sighetu Marmatiei.Sunt participanta la acest concurs,si ieri am primit o vest cumplita.Din 4elevi vor trebui sa plece doar 2...sincer...nu stiu cum se descurca celelalte echipe,dar noua ne este foarte greu,pur si simplu,am lucrat in mod egal,si toti ne dorim foarte mult sa mergem.Chiar avem incredere in fortele noastre!am sperat prea mult sa ajungem toti acolo.Si ma gandeam,oare este posibil,ca 2elevi sa isi plateasca cazarea,dat fiind faptul ca doar 2elevi si profesorul vor avea totul platit?Cei 2elevi ar putea sa isi plateasca toate taxele,pentru a participa?Chiar ar fi foarte frumos acest lucru....

Va multumesc anticipat...Sper la un raspuns pozitiv...

Comentaţi