Jocuri educaţionale

Podul
Adunarea şi scăderea fracţiilor cu acelaşi numitor
Matematica Clasa a IV-a

Armonia culorilor
Fracţii egale
Matematica Clasa a IV-a

La loc pe hartă
Harta administrativă a României
Geografie Clasa a VIII-a

PROIECTUL NAŢIONAL „Sărbătorile primăverii”, editia a II-a,Bacău, 2009

PROIECTUL NAŢIONAL „Sărbătorile primăverii”, editia a II-a, 2009, se adresează preşcolarilor din grupa pregătitoare şi elevilor claselor I-VIII.

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Şcoala de Arte şi Meserii « Ing. Dimitrie Leonida » Bacău organizează PROIECTUL NAŢIONAL „Sărbătorile primăverii”, editia a II-a, 2009, în colaborare cu Insectoratul Şcolar Judeţean Bacău, Casa Corpului Didactic „Grigore Tabacaru” Bacău, Complexul Muzeal „Iulian Antonescu" Bacău. PROIECTUL NAŢIONAL „Sărbătorile primăverii”, editia a II-a, 2009, se adresează preşcolarilor din grupa pregătitoare şi elevilor claselor I-VIII. Se organizează pe trei secţiuni: I. Concurs de ouă încondeiate II. Concurs de creaţii plastice (DESEN, COLAJ, PICTURĂ) dedicate evenimentelor pascale III. Concurs de felicitări, dedicate evenimentelor pascale.

Învăţământ preşcolar | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: tugleap | 14.02.2009 19:59 | 2794 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Amanarea recompensei

Impulsivitate

Comentarii (17)

0 0

15.02.2009 15:18 gherghescudoina

Oare cum vom putea expedia ouale incondeiate? Acceptati si poze cu elevii si creatiile lor? Banuiesc ca ati obtinut avizele necesare de la ISJ! Exista un nr. maxim de elevi participanti? Este obligatorie participarea la cele 3 sectiuni- ma refer la prima sectiune- ?

0 0

15.02.2009 18:55 cosmina_ytica

frumoasa si ampla tema dar eu nu vizualizez fisierul atasat!cum pot afla detaliile?

0 0

15.02.2009 19:38 landis28953

Nici eu nu pot vizualiza fişierul.Cum pot să aflu amănuntele ?

0 0

15.02.2009 20:02 marcela

Considerati :- 1 ou = o lucrare = 4 lei ?

- 3 oua = 3 lucrari = 12lei?

( chiar daca un elev trimite 3 oua?)

Multumesc !

0 0

15.02.2009 20:52 tugleap - Autor

3 oua = o lucrare,le expediati prin colet.Nu exista un nr. maxim de elevi participanti,trimiteti cate lucrari doriti.Nu este obligatoriu sa participati la toate sectiunile.

0 0

15.02.2009 22:01 dani_ela

Felicitări organizatorilor!Am participat anul trecut şi voi participa şi anul acesta!Foarte corect şi bine organizat!

0 0

15.02.2009 22:27 felicia1970

SE POT TRIMITE BANII SI IN PLIC? (PUNEM SCRISOAREA RECOMANDATA)

0 0

15.02.2009 23:17 tugleap - Autor

Da,daca puneti scrisoare recomandata!..Multumim dani_ela!

0 0

16.02.2009 21:58 felicia1970

MULTUMIM DE LAMURIRI...PANA UNA ALTA SUCCES!!!

0 0

16.02.2009 22:06 felicia1970

ESTE UN NUMAR MAXIM DE LUCRARI PE CADRU DID INDRUMATOR?

0 0

17.02.2009 13:43 tugleap - Autor

Nu există un nr. maxim de lucrări

0 0

19.02.2009 12:31 dana_sauciuc

felicitari la calculator putem trimite?suntem de la clubul copiilor cerc de informatica?

0 0

19.02.2009 21:54 tugleap - Autor

Avand in vedere ca sunteti la cercul de informatica,da puteti!

0 0

23.02.2009 23:13 domnicatroscot

am inteles; 3oua=1lucrare=4ron,dar 3 felicitari=?lucrari=?ron

0 0

24.02.2009 12:38 tugleap - Autor

3oua/elev=1lucrare=1diploma=4ron;

1felicitare=1lucrare=1diploma=4ron

0 0

05.04.2009 23:25 caurea_maria

Daca trimitem lucrarile pe 6 aprilie, data postei, intram in concurs ?

0 0

18.06.2009 20:46 dascalitamaria

De ce nu ati publicat un material cu toate lucrarile prezentate in proiect, in expozitie?Unde putem gasi rezultatele concursului?

Comentaţi