Jocuri educaţionale

Joc de colorat
Joc de colorat. Culori calde-reci etc.
Matematica Clasa a II-a

Podul
Adunarea şi scăderea fracţiilor cu acelaşi numitor
Matematica Clasa a IV-a

Foca la distracţie
Adunări şi scăderi în concentrul 0-10000
Matematica Clasa a III-a

Simpozionul Naţional de Comunicări ştiinţifice ale cadrelor didactice

PROIECTUL EDUCAŢIONAL – INSTRUMENT DE OPTIMIZARE A RELAŢIEI ŞCOALĂ – COMUNITATE

Perioadă înscriere: 30.11.-0001

Perioadă desfăşurare: 30.11.-0001

Şcoala cu clasele I - VIII "Ion Creangă" Bacău organizează în data de 28 februarie 2009 Simpozionul Naţional de Comunicări ştiinţifice ale cadrelor didactice, cu titlul:PROIECTUL EDUCAŢIONAL – INSTRUMENT DE OPTIMIZARE A RELAŢIEI ŞCOALĂ – COMUNITATE. Înscrierea se va face până pe 22 februarie 2009, pe baza datelor din fişa de înscriere, ataşată acestei invitaţii, pe adresele de email danielapetr@yahoo.com şi vieruflorentina@yahoo.com . Participarea poate fi directă sau indirectă ( se va trimite doar Cd - ul cu conţinutul prezentării pe adresa şcolii). Taxa de participare este de 10 RON şi va fi achitată prin virament în contul:Asociatia Ion Creanga - cont bancar ( IBAN) – RO63BRDE040SV29605730400 La finalul sesiunii dorim să reunim toate proiectele într-o colecţie, pe care să o publicăm sub egida EDITURII C.C.D. „Grigore Tăbăcaru” Bacău. Dacă doriţi publicarea schiţei proiectului dumneavoastră în acest volum, este necesară achitarea unei taxe suplimentare de 20 RON în acelaşi cont. Alte informaţii utile găsiţi citind fişierul ataşat.

Interes general | Toate disciplinele | Evenimente

Propus de: cristina_vranciu | 03.02.2009 13:56 | 1801 vizualizări

Articole recomandate de comunitatea SuntParinte.ro

Parinte echilibrat, copil cooperant

Comunicarea parinte - copil
Echilibrul emotional

Treburi casnice pentru copii - beneficiile lor

Independenta
Responsabilitatea

Comentarii (14)

0 0

03.02.2009 16:55 licuricii

Participa si invatamantul prescolar?

0 0

03.02.2009 19:51 miha_lup

va rugam sa ne spuneti daca pot participa si educatoarele, intrucat si noi initiem astfel de proiecte .daca da, pt prima sectiune e potrivit sa trimitem un EXEMPLU de proiect educational din practica la grupa sau doriti o lucrare DESPRE un astfel de proiect?

0 0

03.02.2009 19:52 miha_lup

ar fi ok un proiect,nu?

0 0

03.02.2009 19:54 miha_lup

cam pe cand credeti ca va aparea publicatia? dar diplomele cand se primesc?

0 0

03.02.2009 21:58 motfloare

Deci ? participa si invatamantul prescolar ? Raspunde-ti va rog !

0 0

03.02.2009 22:42 gabriela_tess

Pt motfloare

Raspunde tie sau raspundeti dumneavoastra?

"A vorbi despre limba romana este ca o duminica" Nichita Stanescu

0 0

04.02.2009 18:22 mira2prof

Mare dreptate aveţi, d-na Gabriela!

Să ne ferească D-zeu de "unii" dintre cei care ne educă copiii!

0 0

04.02.2009 19:10 toxic_flow

Un proiect poate avea doi autori(care-si achita separat taxa)?

0 0

04.02.2009 19:40 florentina_dudau

Proiectul si chitanta de plata pot fi trimise la adresele de email specificate, in cazul participarii indirecte?

Multumesc!

0 0

05.02.2009 14:17 cristina_vranciu - Autor

1.Pot participa toate cadrele didactice din invatamantul preuniversitar , implicit si cele din invatamantul prescolar.

2.trimiteti un proiect prezentat in format PowerPoint, maxim 20 de slide-uri

3. daca doriţi publicarea schiţei proiectului dumneavoastră , realizati tehnoredactarea în format Word respectand conditiile precizate in fisierul atasat (si proiectul si schita se vor regasi pe acelasi CD )

4.un proiect poate avea mai multi autori , conditia fiind sa se achite taxa separat

5. ar fi de preferat ca CD-ul si chitanta sa fie trimise la adresa scolii.ne-ati usura si mai mult munca daca impreuna cu acestea ati trimite si un plic autoadresat. va multumim

0 0

05.02.2009 14:25 cristina_vranciu - Autor

1.Pot participa toate cadrele didactice din învăţământul preuniversitar , implicit şi cele din învăţământul preşcolar.



2.Trimiteţi un proiect prezentat în format PowerPoint, maxim 20 de slide-uri



3. Dacă doriţi publicarea schiţei proiectului dumneavoastră , realizaţi tehnoredactarea în format Word respectând condiţiile precizate în fişierul ataşat (şi proiectul şi schiţa se vor regăsi pe acelaşi CD )



4.Un proiect poate avea mai mulţi autori , condiţia fiind să se achite taxa separat



5. Ar fi de preferat ca CD-ul şi chitanţa să fie trimise la adresa şcolii.Ne-aţi uşura şi mai mult munca dacă împreună cu acestea aţi trimite şi un plic autoadresat. Vă mulţumim







0 0

05.02.2009 22:45 coletta

Si daca nu stim sa lucram in PowerPoint?

De ce numai< asa daca nu participam direct?

0 0

10.02.2009 15:14 spiridusgeanina

Daca ai un proiect interesant,poti participa cu proiectul scris in Word doar la publicare, indirect. (pentru coletta)

0 0

19.02.2009 19:25 trifoi_30

Sunt din judetul Timis si astazi(19.02) am facut incrierea, am achitat taxele si am trimis plicul cu CD si o copie dupa chitanta. Avand in vedere conditiile meteo din judetul nostru s-ar putea sa nu ajunga plicul la data mentionata in regulament.

Comentaţi