Jocuri educaţionale

Una din trei
Apele curgătoare şi vegetaţia României
Geografie Clasa a IV-a

Baloane
Adunări şi scăderi fără trecere peste ordin
Matematica Clasa a II-a

Testoasa
Elemente intuitive de geometrie. Forme plane
Matematica Clasa a III-a

Environment Online 2007!

Ziua Plantarii Arborilor!

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 22.08.2007 14:55 | 4028 vizualizări

34 comentarii

pdf 206KB

Poster publicat in format A3.

Posterul "Europa, la multi ani! in format A3.

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 20.05.2006 13:44 | 1077 vizualizări

5 comentarii

jpg 2MB

Poster "Europa, la multi ani!"

In urma derularii Proiectului transeuropean "Europa, la multi ani"s-a realizat posterul cu imagini primite de la gradinite din 9 tari ale Europei.

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 19.05.2006 18:52 | 1505 vizualizări

4 comentarii

doc 1MB

Proiect "Europa, la multi ani!"

La Gradinita cu Program Normal NR.17, Alba Iulia se desfasoara proiectul"Europa, la multi ani!", prin care se urmareste constructia unui poster cu imagini din activitati, lucrari de desen si...

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 30.04.2006 17:21 | 1967 vizualizări

7 comentarii

doc 54KB

Conferinta, Gândirea critică şi societatea cunoaşterii

In perioada 29-30 aprilie, la Resita

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 20.03.2006 16:54 | 1806 vizualizări

1 comentariu

doc 183KB

Concurs de Proiecte tematice!

Concurs de Proiecte tematice organizat la Gradinita cu P.N.Nr.15, Alba Iulia.

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 22.11.2006 17:00 | 5242 vizualizări

4 comentarii

doc 418KB

Scoala de vara

Organizator: Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic şi Facultatea de Geografie, Universitatea Babeş-Bolyai
Parteneri: Catedra de Ştiinţe ale Educaţiei

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 31.07.2006 12:58 | 1328 vizualizări

4 comentarii

doc 477KB

Conferinta internationala

Organizatori :Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic, Facultatea de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei, Universitatea Babeş-Bolyai, Cluj-Napoca,...

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 31.07.2006 12:55 | 1091 vizualizări

7 comentarii

doc 933KB

Invitatie training pentru profesorii de limba engleza.

Centrul Regional PER pentru Europa Centrală, de Est şi de Sud-Est invită profesorii vorbitori de limba engleză, să participe la trainingul:
Cum să înveţi şi să predai Diversitatea utilizând...

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 04.11.2007 10:18 | 1391 vizualizări

Lăsați un comentariu

doc 314KB

Concurs "Zilele curateniei in judetul Alba"

În cadrul Programului “Ecogrădiniţa”ne-am propus realizarea unor acţiuni de educaţie ecologică în scopul familiarizării copiilor cu unele cunoştinţe despre...

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 13.04.2006 21:47 | 1796 vizualizări

3 comentarii

"O saptamana dedicata poetului Mihai Eminescu"

La Gradinita nr.17 se desfasoara un proiect in parteneriat cu Scoala Mihai Eminescu, proiect de activitate integrata prin care se omagiaza marele poet al celor mari si mici.
Educatoare Dan Dorina

Interes general | Toate disciplinele | Ştiri

Propus de: dddddd | 08.01.2006 21:51 | 9412 vizualizări