Hrana sanatoasa, minte sanatoasa, copil sanatos!
23 ianuarie 2011, 07:18
O prezentare PPT alcatuita cu ajutorul unor lucrari word.... prezentare realizata pentru sedinta cu parintii.
Învăţământ preşcolar - Domeniul Om şi Societate (DOS) - Lecţii - Grupa mică; Grupa mijlocie; Grupa mare; Grupa pregătitoare;
Învăţământ gimnazial - Consiliere si orientare - Clasa a 5-a; Clasa a 6-a; Clasa a 7-a; Clasa a 8-a;
Review-uri (0)
0 stele
Adăugaţi un review
Nu există niciun review
Lecţii recomandate de comunitatea Didactic.ro
Învăţământ preşcolar - Domeniul Om şi Societate (DOS) - Lecţii - Grupa mijlocie;
ClaudiaC | Scoala Gimnaziala Nr.1 "Sfintii Voievozi"
0 comentarii
"AUTONOMIA PERSONALĂ ŞI REGLAREA EMOŢIILOR”
Învăţământ preşcolar - Domeniul Om şi Societate (DOS) - Lecţii - Grupa pregătitoare;
cojocaru | Gradinita cu program prelungit Nr.23 Botosani
1 comentariu
proiect didactic -Darurile toamnei
Învăţământ preşcolar - Domeniul Om şi Societate (DOS) - Lecţii - Grupa mijlocie;
elena_orosz | Gradinita cu program prelungit Nr.7 Sighetu Marmatiei
3 comentarii
















Comentarii (4)
Foarte interesant si util! Am planificat si eu in cadrul unui proiect educational niste activitati asemanatoare. Materialul tau ma va ajuta sa fac anumite completari.
Multumim!
Dati-mi voie sa precizez ca ideea conform careia o alimentatie vegetariana este daunatoare pentru copii, este total falsa si neadevarata. Eu am am o fetita de 1 an si 9 luni, vegetariana inca din burtica, si pot sa va spun ca este extrem de sanatoasa si deosebit de inteligenta ( chiar mult peste copii de varsta ei).
Asa ca, sfatuiesc mamele care doresc o viata sanatoasa pentru copii lor, sa incerce cu incredere regimul vegetarian!!!
Nu va contrazic... depinde de fiecare organism in parte... totusi un regim cat mai variat si bogat in toate vitamine (iar unele le gasim doar in carne, etc) este recomandat de majoritatea medicilor nutritionisti. Dar dupa cum am mai zis... depinde de fiecare organism in parte si de felul in care a fost obisnuit...
Copilul trebuie sa guste din toate alimentele pentru a putea percepe toate gusturile si a creste sanatos. Prefer sa decida singura cand va creste care va fi stilul de viata pe care il va alege. Chiar si acum mananca doar ce-i convine.
Autentificaţi-vă pe site pentru a putea publica un comentariu.